Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

Margaret Thatcher nie żyje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Margaret Thatcher zmarła na udar w wieku 87 lat.

Była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher nie żyje - podał serwis SkyNews Margaret Thatcher – brytyjska polityk, przyszła na świat 13 października 1925 r. w Grantham w hrabstwie Lincoln. Ojciec Margaret był radnym, a także pastorem kościoła metodystów. W 1944 r. Margaret rozpoczęła studia chemiczne na Uniwersytecie Oksfordzkim. Po studiach pracowała w dużym przedsiębiorstwie jako chemik doświadczalny. Na początku lat 50. zadebiutowała jako polityk. Kandydowała do parlamentu z okręgu Dartford. Młodą działaczką polityczną zainteresował się przedsiębiorca, Denis Thatcher, którego Margaret poślubiła w 1951 r. Dwa lata później zdobyła uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata. W tym samym czasie Denis i Margaret zostali rodzicami bliźniaków: Marka  Carol. Margaret Thatcher dostała się do Izby Gmin w 1959 r. Wkrótce została sekretarzem parlamentarnym ds. pracy i wynagrodzeń. W gabinecie cieni zajmowała się sprawami resortu skarbu, transportem, energetyką, a następnie także edukacją. Popierała depenalizację kontaktów homoseksualnych oraz legalizację aborcji. Po zwycięstwie partii konserwatywnej w 1970 r. Margaret Thatcher została ministrem edukacji. Cztery lata później objęła stanowisko ministra środowiska w gabinecie cieni. W 1979 r. została pierwszą w historii Wielkiej Brytanii kobietą premierem. Urząd sprawowała do 1990 r. Pokonała głęboki kryzys ekonomiczny, ograniczyła wpływy związków zawodowych. Jej metody zostały określone „thatcheryzmem”, a ona sama nazwana „Żelazną Damą”. Margaret Thatcher sprzeciwiała się ideom integracji europejskiej oraz podtrzymywała autonomiczność Wielkiej Brytanii. To spowodowało protesty opozycji i zmusiło ją do rezygnacji z fotela premiera. Thatcher w 1992 r. otrzymała tytuł szlachecki, co zapewniło jej prawo głosu w Izbie Lordów.

Plik:Margaret Thatcher.png

 

Honorowi obywatele Gdańska - Ronald Reagan i Margaret Thatcher

Rada Miasta Gdańska

Dokładnie dziesięć lat temu, 24 sierpnia 2000 roku, Rada Miasta Gdańska nadała honorowe obywatelstwo byłemu Prezydentowi Stanów Zjednoczonych Ronaldowi Reaganowi i byłej Premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher.

W uzasadnieniu uchwały wnioskodawcy napisali:

W najnowszej historii Polski i Europy Środkowej Gdańsk odegrał rolę wyjątkową. Nad Bałtykiem narodził się ruch społeczny, który doprowadził do przeobrażeń politycznych i gospodarczych nie tylko w Polsce, ale i wpłynął na bieg wydarzeń w innych krajach dawnego bloku wschodniego (komunistycznego). Można stwierdzić, że burzenie muru berlińskiego zapoczątkowane zostało w sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdańskiej.

Historyczne zmiany zapoczątkowane w naszym mieście miały naturalne wzmocnienie i uzupełnienie w działaniach wielu mężów stanu i polityków Zachodu.

Niewątpliwie historyczną rolę w demontażu żelaznej kurtyny odegrali: Prezydent USA – Ronald Reagan i premier Wielkiej Brytanii – Margaret Thatcher.

Byli oni konsekwentnymi orędownikami spraw polskich, udzielali skutecznego wsparcia ruchom na rzecz demokracji i wolności w naszym Kraju, wpłynęli w istotny i niezmiernie pozytywny sposób na losy Polski i naszego Miasta.

Proponujemy Wysokiej Radzie uhonorowanie Ronalda Reagana i Margaret Thatcher najwyższą godnością, jaka nasze miasto Gdańsk posiada – tytułem honorowego obywatela.

KOMENTARZE

 • i jeszcze
  http://vimeo.com/37062623
 • Może się odrodzi w Polsce
  Cześć jej pamięci, mało jest takich ludzi na świecie.
 • zródlo:
  http://news.sky.com/story/1075292/margaret-thatcher-dies-after-stroke
 • oraz
  Margaret Thatcher odeszła w wieku 88 lat, niewielu jednak pamięta, że o śmierć otarła się już trzy dekady temu. W 1984 bojownicy IRA byli o włos od zabicia ówczesnej premier Wielkiej Brytanii. - Czytamy, że takie rzeczy się dzieją, ale nigdy nie myślimy, że przydarzą się nam - mówiła Thatcher dziennikarzom zebranym pod Grand Hotelem w Brighton, kilkadziesiąt minut po potężnej eksplozji, która wstrząsnęła budynkiem. To były jedyne słowa brytyjskiej premier, w których można byłoby doszukać się choćby nuty bezradności. W ciągu kolejnych godzin Thatcher znowu udowadniała światu, dlaczego jeden z radzieckich oficerów nazwał ją kiedyś "Żelazną Damą".
 • cytat z Pani Premier:
  Rosjanie dążą do osiągnięcia światowej dominacji i szybko zdobywają kolejne środki do tego, aby stać się najpotężniejszym narodem, jakiego świat nie widział. Ludzie z sowieckiego Politbiura nie muszą się martwić o takie rzeczy jak brak społecznego zaufania. Oni stawiają na hasło "armaty zamiast masła", podczas gdy my stawiamy wszystko przed armatami
 • jeszcze:
  W 1992 roku Margaret Thatcher uhonorowana została tytułem baronowej Kesteven hrabstwa Lincolnshire. Nie przyjęła tytułu dziedziczenia, choć miała taką możliwość, tłumacząc swoją decyzję tym, że nie miałaby wystarczających środków dla uzyskania "wsparcia" takiegoż tytułu. Dzięki otrzymaniu tej godności uzyskała możliwość zasiadania w Izbie Lordów.
  W 1995 roku Thatcher otrzymała nowe odznaczenie - Order Podwiązki - najwyższe odznaczenie rycerskie w Wielkiej Brytanii.

  W lipcu 1992 roku była premier objęła stanowisko "konsultanta do spraw geopolitycznych", na które zatrudnił ją międzynarodowy koncern tytoniowy Philip Morris. W latach 1993 - 2000 była kanclerzem uczelni College of William and Mary, a także mianowana została kanclerzem University of Buckingham. Z tej drugiej posady zrezygnowała w 1998 roku.

  W 1990 roku królowa odznaczyła Thatcher odznaczeniem Order of Merit - jednym z najwyższych brytyjskich orderów. Rok później jej mąż - Denis Thatcher otrzymał tytuł baroneta, dzięki czemu ich syn miał prawo do odziedziczenia tego tytułu po rodzicach. Był to pierwszy baronet jaki został mianowany od 1965 roku. W 1995 roku Thatcher otrzymała nowe odznaczenie - Order Podwiązki - najwyższe odznaczenie rycerskie w Wielkiej Brytanii.

  W lipcu 1992 roku była premier objęła stanowisko "konsultanta do spraw geopolitycznych", na które zatrudnił ją międzynarodowy koncern tytoniowy Philip Morris. W latach 1993 - 2000 była kanclerzem uczelni College of William and Mary, a także mianowana została kanclerzem University of Buckingham. Z tej drugiej posady zrezygnowała w 1998 roku.
  Spod ręki Margaret Thatcher wyszły pamiętniki w dwóch tomach: pierwszy "Droga do władzy" i drugi "Lata spędzone na Downing Street". Później napisała kilka książek, głównie o tematyce politycznej i sprawach międzynarodowych.

  W czerwcu 2003 roku została wdową. Rok później złożyła wzruszający hołd byłemu prezydentowi USA - Ronaldowi Reaganowi na jego pogrzebie w Waszyngtonie.
  Swoje 80. urodziny Thatcher uczciła wydając pamiątkowe przyjęcie w Mandarin Oriental Hotel w Hyde Parku, na które zaproszona została królowa brytyjska oraz książę Edinburgh. Jeden z najbliższych współpracowników Żelaznej Damy, Geoffrey Howe, w taki sposób skomentował jej karierę polityczną: - Jej prawdziwym osiągnięciem było nie tylko przekształcenie i odmiana jednej partii, ale dwóch, tak więc kiedy laburzyści wrócili do władzy nie mogło być mowy o odwrocie od thatcheryzmu, który został przez nich zaakceptowany.
  W 2007 roku osobiście odsłoniła swój pomnik w gmachu Parlamentu.

  Jak sama Margaret Thatcher wyznała po latach, to w skromnym sklepiku ojca nauczyła się kilku prostych prawd, których trzymała się jako premier Wielkiej Brytanii: - Że nie wolno wydawać więcej, niż jest się w stanie zarobić. Że każdy dług warto jak najszybciej oddać. Że zawsze trzeba myśleć o tym, iż koniunktura może się zmienić na gorsze, i trzeba być na to przygotowanym. I wreszcie, że wpierw trzeba wymagać wiele od siebie, a dopiero potem oczekiwać czegoś od innych.

  Autor: mk\mtom / Źródło: Reuters, Sky News, PAP, tvn24.pl
 • zdjęcia:
  https://www.google.pl/search?q=margaret+thatcher&hl=pl&client=firefox-a&hs=eBs&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qbtiUZTlN-nO4QS354HwBg&sqi=2&ved=0CEsQsAQ&biw=1366&bih=637
 • więcej:
  – Z wielkim żalem Mark i Carol Thatcherowie zawiadomili, że ich matka baronessa Thatcher zmarła dziś rano w następstwie udaru – poinformował rzecznik.

  Baronessa Thatcher w grudniu trafiła do szpitala. Przeszła wtedy operację usunięcia narośli w pęcherzu moczowym. Przed Nowym Rokiem wróciła do domu. Od wielu lat cierpiała na chorobę Alzheimera.

  Margaret Thatcher była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem w XX w., piastowała ten urząd w latach 1979-90. Była także jedyną kobietą, która kiedykolwiek w Wielkiej Brytanii została wybrana na szefa partii rządzącej. Kierowała Partią Konserwatywną w latach 1975-1990.

  Ze względu na stanowczość w podejmowaniu decyzji, między innymi w stosunku do brytyjskich górników oraz zdecydowaną postawę wobec państw komunistycznych, zyskała przydomek Żelaznej Damy.

  Margaret Thatcher objęła władzę podczas głębokiego kryzysu ekonomicznego, spowodowanego między innymi rozbudowaną polityką socjalną państwa i inflacją. Zastosowała twardą politykę w celu uzdrowienia gospodarki: zlikwidowała dotacje dla znacznej części państwowych firm, zatrzymała inflację kosztem zwiększonego bezrobocia, zredukowała wydatki budżetowe, obniżyła podatki oraz podwyższyła stopę procentową oszczędności.

  Wszystkie te działania, będące połączeniem liberalizmu, konserwatyzmu i monetaryzmu, uzyskały nazwę „thatcheryzmu”.

  Krytycznie odnosiła się do realizowanego modelu integracji europejskiej, próbowała wprowadzić wolnorynkowe metody zarządzania w oświacie, służbie zdrowia i kulturze, co spowodowało spadek jej popularności.

  W 1990 roku zrezygnowała z kierowania Partią Konserwatywną, co było równoznaczne z ustąpieniem ze stanowiska premiera. Dwa lata później otrzymała szlachectwo oraz zajęła miejsce w Izbie Lordów.
  margaret thatcher
  Margaret Thatcher (1925-2013) (fot. PAP/EPA/STEPHEN HIRD)
  Wojna z górnikami i o Falklandy

  Margaret Thatcher urodziła się 13 października 1925 roku. Karierą polityczną w Partii Konserwatywnej rozpoczęła w 1950 roku. Dziewięć lat później weszła do brytyjskiego parlamentu. Prezentowała tam zdecydowane, a czasem radykalne poglądy.

  Była jednym z nielicznych członków parlamentu, którzy głosowali za niekaraniem kontaktów homoseksualnych, opowiadała się także za legalizacją aborcji. Sprzeciwiała się natomiast zniesieniu kary śmierci oraz ułatwieniom w procedurze rozwodowej.

  W 1970 roku została ministrem edukacji. Była zwolenniczką ograniczenia budżetu tego resortu i pomocy państwa dla uczniów, co wywołało masowe protesty. Jako premier starała się ograniczyć rolę państwa w gospodarce. Reprezentowała politykę bardzo zbliżoną do poglądów prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ronalda Reagana.

  Jedną z najtrudniejszych decyzji w polityce zagranicznej Margaret Thatcher było wysłanie brytyjskiej floty i wojna z Argentyną o wyspy Falklandy, zajęte w 1982 roku przez armię argentyńską. Odzyskanie Falklandów przyniosło jej dużą popularność w kraju.

  Thatcher sympatyzowała z chilijskim dyktatorem generałem Augusto Pinochetem. Podczas wojny falklandzkiej rząd Chile jako jedyny w Ameryce Łacińskiej aktywnie poparł Wielką Brytanię.

  Jednym z najważniejszych celów w polityce wewnętrznej Margaret Thatcher było ograniczenie pozycji związków zawodowych. Przez blisko rok walczyła z protestami górników, które zakończyły się zamknięciem kilkunastu niedochodowych kopalń.
 • cytaty:
  Margaret Thatcher (1925-2013) – premier Wielkiej Brytanii w latach 1979–1990, należąca do Partii Konserwatywnej, prawnik.

  Atmosferę w rodzinie wciąż jeszcze tworzy matka. To ona jest w domu menedżerem.

  Być potężnym – to tak samo jak być damą. Jeśli musisz zapewniać, że nią jesteś – to nie jesteś.

  Czy jesteście gotowi rządzić? Ja tak, jestem gotowa. Kiedy tylko chcecie.
  Opis: w czasie dyskusji parlamentarnej o rządzie Tony'ego Blaira, 6 listopada 2003
  Źródło: Margaret Thatcher - Cytaty, wprost.pl

  Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.

  Gdyby moi przeciwnicy zobaczyli, że przechodzę suchą stopą po Tamizie, powiedzieliby, że nie umiem pływać.

  Jestem wyjątkowo cierpliwa, pod jednym wszelako warunkiem, że w końcu wyjdzie na moje.

  Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane – powierz to mężczyźnie. Jeśli chcesz by zostało zrobione – powierz to kobiecie.

  Nieszczęścia własne nie uprawniają nas do unieszczęśliwiania innych.

  Nie chcemy takiego społeczeństwa, w którym państwo odpowiada za wszystko, a nikt nie odpowiada za państwo.

  Nie idź za tłumem, bo nigdzie nie dojdziesz.

  Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo. Są tylko pojedynczy mężczyźni, kobiety i rodziny.

  Podobanie się wszystkim nie jest zajęciem dla polityków.

  Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów.
  Źródło: Statecraft, 2000

  UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.

  Wielka Brytania jest najlepszym krajem Europy. W ciągu mojego życia sprawcami wszystkich problemów były kontynentalne kraje Europy, a ich rozwiązywaniem zajmowały się anglojęzyczne państwa świata.
 • instytut
  http://www.margaretthatcher.org/
 • Instytut Margaret Thatcher
  http://www.margaretthatcher.org/
 • ++++NIECH JEJ ZIEMIA LEKKĄ BĘDZIE ++++
  Największa kobieta (nawet wśród mężczyzn) polityk dwudziestowiecznej Europy!!!!


  ++++++++++
 • Bez wątpienia Brytyjczycy wiele jej zawdzięczają
  Szkoda tylko że tacy politycy są już niestety rzadkością.
 • WOLNY RYNEK
  Dobrze, że czasem bywają tacy Wielcy Politycy, jak Margaret Thatcher, Ronald Reagan, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Nigel Farage itp.

  To tacy ludzie poprowadzą ludzkość do walki z socjalizmem, nikanderyzmem i NAF-izmem ...
 • Od zawsze wyczuwałem, że ta osoba nie jest Polakom życzliwa.
  WASP-owie mają w sobie coś demonicznego i ja to coś w Niej dostrzegałem. Na pewno nie można odmówić Żelaznej Damie klasy, owszem. Na pewno możemy się od niej uczyć - jak się powinno służyć SWOJEMU narodowi. Jest przykładem pociągającym. Ale żeby nikt nie miał wątpliwości - to jest osoba idąca w jednym korowodzie masońskim z Brzezińskim, Sorosem, Michnikiem, Geremkiem, Julią Tymoszenko, Obamą i Putinem. Polacy mogą mieć większy sentyment do Wałęsy, niż do Zmarłej.
  To co powyżej napisałem nie jest peanem na cześć Wałęsy, zaznaczam z naciskiem.
 • @Marek Lipski 17:25:23 - WASP-ów na polskich forach gloryfikują jedynie agenci, lub durnie.
  Umacniają w ten sposób w Polakach syndrom parobka. Jednak jest jeszcze duch w narodzie i parę szlachetnych Polaków WASP-om stawia zdecydowany odpór. Nie jest Pan sam.
 • no bohaterką Wielkiej Brytani to ona jest tylko że Polaków uważała
  za szczury do wytępienia które wkrótce zaleją jej piękny kraj
 • @oleg 17:43:56
  A my ciągle podbijani i niszczeni!

  Bierzmy przykład z tych co coś osiągnęli, a nie z tych co ciągle jęczą i narzekają, bo w ten sposób to wpadniemy w chroniczną niewolę duchową, a z niej nie jest już tak łatwo się wyzwolić.
  Co pokazują wyraźnie społeczeństwa wszystkich bez wyjątku (no może jeden jest wyjątek) państw tzw. demoludów.

  Pozdrawiam.
 • @chess 18:37:05
  Nie wybierać sprzedawczyków do władzy tylko przyzwoitych Polaków- chyba tacy się tu jeszcze uchowali mimo bolszewickiej czystki w narodzie????

  Pozdrawiam.
 • @chess 18:48:31
  ja ich nie wybieram, nawet przy tak dobrej radzie:)))
 • @Robert.Grunholz 19:33:49
  A jakich to filmów zakazywała oglądać w WB M. Thatcher???

  Pozdrawiam.
 • Margaret Thatcher
  Osoba o tak wielkich dokonaniach dla tworzenia wolnego rynku i wolnego społeczeństwa.. nigdy nie podobała się zwolennikom Rosji.

  Także i po śmierci .. jak widać.
 • @konserwatystka 20:13:54
  Rosjanie już nie interesują się wolnością ludności na zachodzie, nie przepadają za WB bo ta nie zachowawszy neutralności poparła zachód wydatnie przyczyniając się do upadku "Imperium Zła" czyli ZSRR, Thatcher miała w tym swój udział, szacunek i wrogość kremla także.
 • @Marek Lipski:" Margaret Thatcher,której polityka spowodowała katastrofę w Polsce"
  "Ona stosowała takie metody ,despotyczne jak wtedy administracja Moskwy."
  Takie głupich wpisów to nawet Łubianka już nie produkuje.
 • Cześć jej pamięci
  Niech spoczywa w pokoju!
  I oby znalazła godnych naśladowców, którzy zechcą podążać nakreśloną jej przykładem drogą do normalności, jakiej Polsce i Europie coraz bardziej brakuje.
 • @Aligator 00:28:15
  Amen
 • @Robert.Grunholz 20:09:20
  No i co?- dobry był to zakaz czy zły?

  Pozdrawiam.
 • Jakoś Wielka Brytania nie została potęgą po wrzuceniu górników do zlasowanego wapna.
  Teraz muszą robotników co naprawdę potrafią pracować sprowadzać z całego świata, także z Polski. Bo te pedałki z City to tylko potrafią tylko różne fiki-miki-kombinejszyn. Ale ktoś musi pracować naprawdę.
  Więc GB upada.
  Swoją drogą, na górnikach i hutnikach kiedyś wyrosła potęga Anglii. Ładnie im się odwdzięczyli.
 • @Marek Lipski 23:28:57
  Chyba Pan zapomina że Margaret Thatcher była premierem WB a nie Polski i jej każde posunięcie, decycja była dla dobra jej kraju a nie Polski, miejmy pretencje do naszych polityków i rozliczajmy ich za tamte decyzje które podejmowali dla dobra własnych kieszeni. A to że była przeciwna katolikom - irlandczykom dziwi się Pan, ja nie bo tu nie chodzi o wiarę ale oto co robili, miała się przyglądać ciągłym aktom terroryzmu w WB, a tak dziś na wyspach jest spokój i żyją dostatnie, a my nadal mamy ludzi u władzy którzy są umoczeni od czasów PRL i nic się nie zmienia, nikt ich nie chce rozliczyć. Powinniśmy brać przykład z brytyjczyków, a politycy powinni brać sobie MT za wzór:
  "Nie chcemy takiego społeczeństwa, w którym państwo odpowiada za wszystko, a nikt nie odpowiada za państwo".
  To są jej słowa które idealnie wpasowują się w nasz realizm i oddają pragnienia większości Polaków. Odpowiedzialność!!!!
 • @vortex 07:28:52
  skoro GB jest takie zle, czemu w polsce trzeba polakow zatrzymywac (np slynny spot reklamowy PO) a do GB sami bez wiekszej reklamy lgna jak cmy do swiatla?
  Pogadaj z ludzmi ktorzy przeniesli sie z Polski do GB.
 • @emk6 08:38:59
  Popyt podaż. Ktoś musi tam naprawdę pracować. A Polska była zawsze te 30/50 lat za GB, więc się i tak opłaca tam robić.
  A jakbyśmy sobie nie zlikwidowali tak z 10 dobrych przemysłów (bo podobno nieopłacalne), to by tam Polacy nie jeździli.
 • @vortex 08:44:30
  Tak mi się przypomniało, taki wesoły tekst. Ktoś Koreańczykom zaproponował, aby sprowadzili zagranicznych inwestorów z nowoczesnymi technologiami. A po co nam oni? Mamy swoich inwestorów z nowoczesnymi technologiami?
  A Polacy są jednym z najbardziej innowacyjnych narodów na świecie. Cyk z rączki wyciągamy nowe technologie. Tylko trzeba z tego korzystać dla dobra Polaki, a nie bydło robić.
 • Tak sobie patrzę na tych honorowych obywateli Gdańska...
  i zastanawiam się, czy to są typowe, anglosaskie rysy twarzy?
  Do tej pory Anglikom nie przyglądałem się z bliska (zresztą - okazji nie było ku temu), teraz natomiast odnoszę wrażenie, że obie te osoby mają coś wspólnego w wyglądzie.
  Jakby z lekka asymetryczna budowa twarzy i dość charakterystyczne nosy.
  Na zdjęciach Reagan w zasadzie zawsze en face...

  http://www.tntmagazine.com/media/News/UK_News_2012/Margaret_Thatcher_with_US_president_Ronald_Reagan_in_1984.jpg
 • @vortex 08:44:30
  Buahahaha czyli twierdzi Pan, ze jesli 99% spoleczenstwa robi szacher-macher zyjac na koszt innych to ta 1% nie ma konkurencji na rynku pracy i zyje jak paczek w masle.
  Ciekawa logika! Gratulacje.
 • @vortex 08:56:01
  Po kiego robic cokolwiek tutaj dla dobra Polski, skoro Polska (politycy, nasze panstwo) nie widzi prostej korelacji - dobrobyt ekonomiczny, wolnosc obywateli przeklada sie na mocarstwosc panstwa?
  Chcesz tyrac dla ideii panstwa, idz sobie do obozu pracy, tam mozna popracowac nie dla pieniedzy a dla dobra panstwa.
 • @emk6 10:14:02
  "wolnosc obywateli przeklada sie na mocarstwosc panstwa"

  Nie zauważyłem. Jakieś mity i legendy tłustych żydów. Jak chcą zrobić duży przekręt, to zaraz wolność lansują. Bo przy silnym państwie mogliby na szubienicę trafić.
  Emk nie wiesz czy wiesz, ale bredzisz. Akurat silne państwa są tradycyjnie dość opresyjne, co nie koniecznie pochwalam.
 • @ATMAN 09:28:17
  I co z tego wynika, nic kompletnie nic, przypatrz się naszemu rządowi , u nas to 90% jest o takich rysach i nosach, i dalej jesteśmy 100 lat za murzynami, nie możemy powiedzieć że jesteśmy pierwszą albo drugą czy nawet dziesiątą gospodarką świata, ich kraje są, więc to akurat nie ma znaczenia czy ma krzywy nos czy prosty, czy ma takie pochodzenie czy inne. Te kraje(USA i WB) i ich narody nie pozwoliły by na to co się dzieje u nas, w USA i WB politycy mają "kaganiec", a W Polsce chasają sobie jak chcą, robią co chcą i to naród ma być dla nich, a nie oni dla narodu taka jest różnica. Krzywy nos i rysy to szcegół.
 • @vortex 10:50:31
  Ludzie pracuja przede wszystkim dla siebie, a gadanie ze cale spoleczenstwo (czy wrecz narod) zrezygnuje z swoich ambicji aby popierac jakis byt panstwowy, to Sci-Fi. W takie rzeczy wierzy chyba tylko Albin Siwak.

  "Bo przy silnym państwie mogliby na szubienicę trafić."
  Zgadza sie ale myli Pan silne panstwo z opaslym, ktore zajmuje sie wszystkim od sluzby zdrowia, poprzez transport, krzywizne banana i wywoz smieci i w efekcie niczym. Silne panstwo to panstwo prostego przejzystego i WYKONYWANEGO prawa.
  Gdy lobbuje Pan ze panstwo ma sie wszystkim zajmowac to automatycznie, powoduje ze zleca sie sie szumowiny aby decydowac o tym wszystkim i wszystkich. I taka koncentracja decyzyjnosci i monopolu na decyzje i silowe ich wdrazanie to swietna sytuacja dla jak Pan pisze "tlustych zydow". Zamiast niszczyc caly rynek, wystarczy skorumpowac 1 do kilku urzednikow, co ostatnie kilka lat dosadnie pokazalo jak sie dyma glupcow.
 • @emk6 11:07:57
  dodajac jeszcze:
  widzial Pan kiedys taki pojazd:
  ktory jednoczesnie: pole zaorze, gromadke dzieci do szkoly dowiezie, w wyscigu F1 udzial wezmie, pare slubna na slub dowiezie, do pracy dowiezie? Przeciez to sa sprzeczne rzeczy i wlasnie takiego tworu sie Pan domaga.
 • @rene 11:03:31
  "Krzywy nos i rysy to szczegół."
  Diabeł tkwi w szczegółach:)
 • @ATMAN 11:18:41
  Chcisłabym widzieć i słyszeć reakcje brytyjczyków i amerykanów jak krzywonosy obwieszczą na światowym forum, że oni są winni holokaustu i wywołania II WŚ. Natomiast nam Polakom wszystko można wmówiić i oskarżyć o wszystklo, reakcji żadnych to nie wywołuje, ani protestów, a przynajmniej jest to tak marginalne że byle informacja typu " idzie wiosna" ma większe znaczenie i rozgłos, że wszystkie stacje mówią o tym i piszą. Dlatego taki szcegół jak krzywy nos nie ma znaczenia, bo Krzywonosi w USA czy WB czują się jak ich obywatele ( przynajmniej mają się tak czuć), a nasi robią wszystko aby Polskę wymazać z map świata i robią to jawnie.
 • @rene 12:05:49
  Można dyskutować na ten temat sądzę jednak, że nie z tej okazji i nie w tym miejscu. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej