Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

RZECZYWISTOŚĆ ZMIENIAĆ NA LEPSZE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z. ZIOBRO: WSZYSTKO TO, CO PODEJMUJEMY JEST WYRAZEM NASZEJ NADZIEI I PRZEKONANIA, ŻE MOŻNA TĘ RZECZYWISTOŚĆ ZMIENIAĆ NA LEPSZE

 Wszystko to, co jako rząd podejmujemy jest wyrazem naszej nadziei i przekonania, że można tę rzeczywistość zmieniać na lepsze, że można dawać nadzieję innym – tym, którzy przez całe lata byli tej nadziei pozbawiani – powiedział podczas sympozjum „Oblicza nadziei” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Nasz rząd nie stracił nadziei, ale ma nadzieję w sercach – dodał polityk.

Niezależnie od tego, w jakiej sferze działamy, czy jest to polityka czy każda inna dziedzina, to zawsze powinniśmy czerpać siłę ze znaku krzyża – powiedział Zbigniew Ziobro.
– Z krzyża powinniśmy i musimy wręcz czerpać siłę i inspirację, by czynić to, co jest nam chrześcijanom zadane. Przez łaskę i naszą wiarę mamy to, co poprzez śmierć na krzyżu dał nam Jezus Chrystus, ale sama łaska musi być połączona z uczynkami. Wiara bez uczynków jest martwa. To nasze uczynki świadczą o nas jako chrześcijanach w jakiejkolwiek dziedzinie funkcjonujemy – wskazał gość sympozjum w toruńskiej uczelni.
Tak też jest w polityce. Również jako polityk patrzę na te uczynki i staram się koncentrować swoją działalność na tym, co zostanie zrobione i jaki będzie rezultat – dodał.
– Patrzę na to, jaki będzie rezultat nadziei dla bliźnich, dla ludzi, dla których my – politycy dziś rządzący – jesteśmy powołani do tej roztropnej służby dla dobra wspólnoty – zaznaczył Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości.
Jestem członkiem tego rządu, który nie stracił nadziei, ale nadzieję mamy w sercu – powiedział Zbigniew Ziobro.
– Cokolwiek podejmujemy w różnych obszarach naszego życia czy działalności, za jaką odpowiadamy, która być może nie jest doskonała, bo jesteśmy tylko ludźmi, ale to, co podejmujemy jest wyrazem naszej nadziei i przekonania, że można tę rzeczywistość zmieniać na lepsze, że można dawać nadzieję innym – tym, którzy przez całe lata byli tej nadziei pozbawiani. Dlatego z taką konsekwencją, wbrew totalnej opozycji i opinii wielu ekspertów i ekonomistów, realizujemy i będziemy realizować program pomocy społecznej dla polskich rodzin. Chodzi o program „500 plus”, o którym przedstawiciele opozycji mówili, że jest on niemożliwy do zrealizowania, że budżet się nie domknie, że będzie wielka dziura, a jak Polacy dostaną te pieniądze to je przepiją. Tak obrażające słowa padały na forum parlamentu. Ale my „500 plus” i inne programy realizujemy i będziemy realizować, bo jesteśmy przekonani, że te programy dały nadzieję wielu polskim rodzinom – zaznaczył minister sprawiedliwości.
Polityk musi nieść nadzieję, która jest realna w ramach możliwości, jakie funkcjonują w naszej rzeczywistości społecznej – wskazał Zbigniew Ziobro.
– Chcielibyśmy uczynić więcej i w miarę możliwości będziemy w tym obszarze (pomocy polskim rodzinom – przyp. RIRM) również czynić więcej. Będzie to działalność roztropna i odpowiedzialna, będzie ona związana z realną możliwością wywiązywania się ze zobowiązań, których się podjęliśmy – powiedział Prokurator Generalny.
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej