Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

POWSTANIE PARK PAMIĘCI NARODOWEJ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PRZY SANKTUARIUM NMP GWIAZDY NOWEJ EWANGELIZACJI I ŚW. JANA PAWŁA II POWSTANIE PARK PAMIĘCI NARODOWEJ

 Przy toruńskim wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II – Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II powstanie Park Pamięci Narodowej – powstanie Park Pamięci Narodowej. Będzie to miejsce upamiętnienia tych wszystkich, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce – poinformował Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 
Komunikat o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Rodacy!
Za rok będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania po 123 latach rozbiorów niepodległości naszej Ojczyzny. W historii Polski, naszego narodu, były lata chwały, wszechstronnego rozwoju, zwycięstw duchowych, różnych zwycięstw; były sukcesy i cierpienia. Chcemy o tym pamiętać, bo kto nie pamięta przeszłości, nie ma przyszłości. A w czasie zsyłek na Sybir w III części „Dziadów” Adam Mickiewicz pisał: „Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie”.
Aby nie zapomnieć, aby pomóc pamiętać o naszej przeszłości przy Sanktuarium – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczynamy przygotowywanie Parku Pamięci Narodowej. Będzie to na zewnątrz.
Zapraszamy do jego tworzenia wszystkich. Różne grupy patriotyczne w Ojczyźnie i w Polonii. Zapraszamy także pojedyncze osoby. Mamy wiele do upamiętnienia. Park ten to okazja, by wyrazić wdzięczność tym, na których – można powiedzieć – wyrastały i wyrastają następne pokolenia Polaków. Dzięki których wierze, miłości i ofierze również my żyjemy.
Zapraszamy więc do współtworzenia Parku Pamięci Narodowej. Za rok 100. rocznica odzyskania niepodległości. Niech ten Park już wtedy będzie – na ile to możliwe – w całości wykończony.
o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

KOMENTARZE

  • A propos tzw Neokatechumenatu...
    zachęcam do obejrzenia tego filmiku:
    : https://www.youtube.com/watch?v=XMYrdckG-gk&t=210s

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej