Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

IX DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” przeżywamy dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Za inicjatywą stoi organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 Każdego roku, już od 9 lat, w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym pochylamy się nad dramatyczną sytuacją wyznawców Chrystusa na całym świecie. Tegoroczną specyfiką jest zwrócenie szczególnej uwagi na chrześcijan na Bliskim Wschodzie, m.in. w Iraku oraz w Syrii.

Chodzi przede wszystkim o modlitwę w ich intencji, ale także wsparcie finansowe ich najpilniejszych potrzeb – mówi ks. dr Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
– Modlitwa, bo pamiętamy, że w okresie, kiedy ks. abp Jean-Clement Jeanbart jeździł po całym świecie i prosił o modlitwę, ktoś może powiedzieć, że jest to mało spektakularny środek, ale w następnych wyborach radykalne partie, które prześladowały chrześcijan, przegrały. Chodzi też o wsparcie materialne czy ofiarę. Tu chcę podziękować wszystkim księżom, którzy wykorzystują materiały i zachęcają wiernych do modlitwy, przeprowadzając Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w swoich parafiach. Można wysłać SMS na numer 72405 o treści „RATUJE” – w również w ten sposób możemy pomóc – wskazuje ks. Waldemar Cisło.
O godz. 7.00 odprawiona została Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan w Sanktuarium w Łagiewnikach.
O godz. 17.30 zaplanowano Oratorium Prześladowanych za Wiarę „Z powodu mojego imienia” w Kopalni Soli w Wieliczce.
Zuzanna Dąbrowska/RIRM

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej