Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

Nowy numer Twojego Wieczoru i Twojego Wieczoru Malbork.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejna rocznica zjednoczenia Kaszub, kolejny zjazd Kaszubów. Tym razem udany, wyjątkowy, wszak nie sposób być organizatorem. Cały sekret tkwi w byciu w tym dobrym.

 Kolejna rocznica zjednoczenia Kaszub, kolejny zjazd Kaszubów. Tym razem udany, wyjątkowy, wszak nie sposób być organizatorem. Cały sekret tkwi w byciu w tym dobrym.

4 lipca Reda zamieniła się w prawdziwą stolicę Kaszub, a na XVII Światowy Zjazd Kaszubów nie omieszkały przyjechać tłumy. I choć mogło być naprawdę gorąco, teraz po zakończeniu zjazdu możemy śmiało powiedzieć – to był jeden z najlepiej zorganizowanych Zjazdów Kaszubów w historii. Może spokojnie konkurować o miano najlepszego z Bytowem, w którym na tamtejszym zamku odbyło się także bardzo atrakcyjne spotkanie. A zależy to nie tylko od programu zjazdu. Żeby coś się udało trzeba niekiedy dużo się napracować. Widać było, że redzki magistrat przygotowywał uroczystość od jesieni ubiegłego roku. Nie zabrakło parkingów, poszczególne miejsca, gdzie następowały po sobie kolejne wydarzenia były bardzo dobrze oznaczone. A samorządowcy nawet podczas odsłonięcia uroczystej tablicy upamiętniającej wydarzenie rozdawali spragnionym przybyłym wodę mineralną. Jednym słowem – pomyślano o wszystkim. Niecodziennym widokiem była także aktywna pomoc redzkich radnych w pracy podczas zjazdu. Tu każdy miał swoje zadanie i sumiennie je wykonywał. Nie dziwi także, że żeby pobłogosławić Kaszubów na zjazd przybył sam bp Wiesław Szlachetka.
Nie wiemy jeszcze, które miasto będzie gospodarzem XVIII Światowego Zjazdu Kaszubów, ale śmiało możemy stwierdzić jedno – po lekcję organizacji niech nowi gospodarze przyjadą do Redy – z takich doświadczeń tylko czerpać pełnymi garściami.

KOMENTARZE

  • @Autor
    Tuska zaproście , Kejow o tym kiedyś pisał. Wstyd i tyle. http://jaron.salon24.pl/60575,wino-wodka-od-ks-pralata-jankowskiego

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej