Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

HOMO POPULARIS - Wybieramy najpopularniejszych Pomorzan!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pomysł na organizowanie plebiscytu Homo Popularis zrodził się w 1992 roku, kiedy to na Wybrzeżu podobne inicjatywy nie miały jeszcze miejsca. Jako pierwsi w wolnej, demokratycznej Polsce zainaugurowaliśmy wybór najpopularniejszych postaci regionu.

Finał pierwszej edycji - Homo Popularis za rok 1992 - odbył się w lutym 1993 roku w Sali Białej Ratusza Głównomiejskiego w Gdańsku. Pierwszą statuetkę otrzymała wówczas Pierwsza Dama RP Danuta Wałęsa. Zainteresowanie tym wydarzeniem było ogromne, o czym może świadczyć obecność na finale korespondentów BBC.

Kolejne edycje również cieszyły się dużym powodzeniem, a tytuł Homo Popularis przez lata otrzymali m.in.:marszałek Senatu RP prof. dr hab. Longin Pastusiak, aktorka filmowa i teatralna Katarzyna Figura, dowódca Marynarki Wojennej RP adm. floty Ryszard Łukasik, Biskup Pelpliński ks. prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga, ks. prałat Henryk Jankowski, przeor klasztoru Jezuitów w Jastrzębiej Górze o. Józef Łągwa, prof. Krzysztof Penderecki, polarnik Marek Kamiński, posłanka Iwona Guzowska, poseł Janusz Śniadek czy wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi dr Kazimierz Plocke.

Ideą Homo Popularis było i jest uhonorowanie statuetką osób, które cieszą się na Pomorzu dużą popularnością. Wiek, zawód i zakres działania nie są określone, dlatego laureatami plebiscytu zostają ludzie wszelkiej profesji; politycy, naukowcy, lekarze, sportowcy, duchowni, artyści, biznesmeni, restauratorzy. Jedynym miernikiem jest popularność, a decydentami czytelnicy „Twojego Wieczoru". To oni na specjalnych konkursowych kuponach typują pretendentów do tytułu Homo Popularis i ostatecznie rozstrzygają, który z nich zwycięża.

Finał plebiscytu ma miejsce co dwa lata. Ostatnia gala finałowa odbyła się 16 czerwca 2013 r. w hotelu Lido w Juracie.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej