Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

ZAPROSZENIE NA POŚWIĘCENIE EPITAFIUM SMOLEŃSKIEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

piątek, 10 kwietnia 2015r. o godz. 18.30 w Bazylice św. Brygidy

Ks. Abp Metropolita Gdański wraz z proboszczem parafii św. Brygidy serdecznie zapraszają na Mszę Świętą, która celebrowana będzie w piątek, 10 kwietnia 2015r. o godz. 18.30 w Bazylice św. Brygidy.Tego dnia mija pięć lat od tragicznego wydarzenia pod Smoleńskiem.Wprawdzie główne uroczystości odbędą sie w Warszawie, lecz przecież i my mamy w pamięci bliskie nam osoby z terenu Pomorza i Trójmiasta, które zginęły w tragicznym dla Polski dniu.Z tej okazji, w Bazylice Św. Brygidy, która jest miejscem szczególnym we współczesnej historii Narodu Polskiego i zarazem ważną przestrzeniąn upamiętniającą wydarzenia ojczyźnianie, Ksiądz Abp Metropolita Gdański pragnie dokonać odsłonięcia i poświęcenia Epitafium Smoleńskiego, wykonanego przez znanego rzeźbiarza gdańskiego, prof. Wawrzyńca Sampa. Na płaskorzeźbie, oprócz postaci dwóch prezydentów, Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego, na głównym miejscu umieszczone zostały wizerunki osób ściśle związanych z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią: Macieja Płażyńskiego, Arama Rybickiego i Anny Walentynowicz, a także  Andrzeja Karwety i Lecha Solskiego. Inicjatywa ta, to godny symbol upamiętniający tę tragedię w tak ważnym dla Gdańszczan i całej Polski miejscu.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej