Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

Zmarł Mieczysław Wilczek. Miał 82 lata.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

2014 r. Był ojcem polskiego cudu gospodarczego, największego cudu w historii gospodarczej świata końca XX wieku - informuje Centrum im Adama Smitha.

nformację o śmierci Wilczka opublikował Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha na stronie Facebooka. Oto treść:

"W środę 30 kwietnia 2014 roku w Warszawie zmarł Mieczysław Wilczek (ur. 25 stycznia 1932 roku). 

Z wykształcenia był chemikiem i prawnikiem a z zawodu przedsiębiorcą. Autor wielu patentów z chemii w tym słynnego proszku do prania IXI 65. Był ministrem przemysłu (1988-1989) w ostatnim rządzie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
W najnowszej historii Polski zapisał się ustawą o działalności gospodarczej (23 grudnia 1988 roku) zwaną powszechnie Ustawą Wilczka. Przywróciła w naszym kraju wolność gospodarczą i była konstytucją polskiej przedsiębiorczości. 
„Co nie jest zakazane jest dozwolone” było fundamentalną zasadą Ustawy Wilczka. Uwolniła energię milionów Polaków, którzy w niedługim czasie założyli ok. dwa miliony firm. Polska stała się miejscem „kontrrewolucji straganów” od których zaczynali startujący przedsiębiorcy. W ciągu kilku lat nowe, małe firmy stworzyły blisko sześć milionów nowych miejsc pracy. 
Mieczysław Wilczek jest ojcem polskiego cudu gospodarczego, największego cudu w historii gospodarczej świata końca XX wieku. 
Stefan Kisielewski w uznaniu przyznał mu osobiście „Nagrodę Kisiela” w 1990 roku.
W 2008 roku w dwudziestą rocznicę Ustawy Wilczka przyjął tytuł „Jego Przedsiębiorczości” Centrum im. Adama Smitha.
Ostatni raz publicznie wystąpił 9 grudnia 2013 roku na konferencji Centrum im. Adama Smitha w 25 rocznicę powstania Akcji Gospodarczej i Ustawy Wilczka. 
Ryszard Florek zgłosił Mieczysława Wilczka do plebiscytu „Ludzi Wolności“.

KOMENTARZE

 • -------CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI
  ------------ balcerowicz !!!!! zamordował / CUD /Wilczka jak też i Polskę i przyszłość Narodu polskiego

  ---mam nadzieję,że dożyję dnia gdy --KANALIA balcerowicz ZAWIŚNIE na HAKU !!! pod zegarem z długiem
 • @ninanonimowa 22:18:28
  Wiesz co? To ja poprosiłem, żeby uhonorować Wilczka na neonie. Pewnie nigdzie tak nie zrobili bo to "komuch".

  Ala ja wtedy miałem 24 lata, byłem już po wojsku, studiowałem prawo i to co zrobił Wilczek pozwoliło mi się poczuć jak u siebie w gospodarstwie, bo ze wsi jestem.,Pewnie że nie sam zrobił, ktoś mu kazał...
  Ale wtedy wszystko można było zrobić. Jaką ktoś miał fantazję.

  A teraz rządzą Kaczory Donaldy ( cały DisnejLand) brakuje jeszcze Myszki Miki ( ops... jest -Angelika z ddr) i psa Pluto (ops... jest! z żoliboża :)

  W każdym razie, jakby nie było Pana Wilczka musiałem uhonorować.. :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:53:48
  Jareczku; uhonorowałeś największego wolnorynkowca w Polsce! I na dodatek chwalisz dokonania.
  Narażasz się niepomiernie koledze Sendeckiemu. Oj, coś czuję, że będzie Ci suwmiarką rysy twarzy mierzył, czy czasem nie jesteś apolakiem.
  pozdrawiam
 • Dobrze jest pewne rzeczy wiedzieć.
  Już kilka lat wcześniej rząd Messnera liberalizował gospodarkę. To był rozumny ekonomista, szło to w kierunku modelu chińskiego. Ale w wyniku wielu tajnych układów doszło do porozumienia - likwidujemy Polaków. I w październiku 88 roku zjawił się tajemniczo rząd Rakowskiego, z Wilczkiem. I ruszył pomysł ostro liberalny - likwidujemy polską gospodarkę. A nie jest przypadkiem że on był chemikiem, nawet komuszy ekonomista wyczułby, że ta reforma to blaga.
 • @vortex 09:31:59
  Proszę o szczegóły - pokornie... jako nieudolny czterowpisowy bloger....

  "rząd Messnera liberalizował gospodarkę. To był rozumny ekonomista, szło to w kierunku modelu chińskiego."

  - A co ze świadomością Polaków? Co z pamięcią o AK, Katyniu, wiedzą o gułagach? Co z własnością prywatną? Najpierw próby kolektywizacji, później ratowanie staruszki przez zaprzestanie kopania? Władza przyniesiona na bagnetach armii czerwonej miała nam ulepszać gospodarkę? Co z suwerennością Polski?

  "Ale w wyniku wielu tajnych układów doszło do porozumienia - likwidujemy Polaków."

  - Kto paktował z kim? Niszczyli rynek zbytu? W środku Europy?

  "zjawił się tajemniczo rząd Rakowskiego, z Wilczkiem."

  - Tu proszę o rozwinięcie - sam z siebie się zjawić nie mógł, bo to byłoby dzieło stworzenia a nawet samostworzenia...

  "nawet komuszy ekonomista wyczułby, że ta reforma to blaga."

  - Jak to blaga? Przecież autor napisał:

  "W ciągu kilku lat nowe, małe firmy stworzyły blisko sześć milionów nowych miejsc pracy. "

  Sześć milionów miejsc pracy to blaga? nawet donek z pomocą "ułe" tak nie potrafi i to w sondażach a co dopiero w realu.

  Proszę o odpowiedź na każde pytanie. Może być oddzielny koment dla każdego cytatu. Tu nie chodzi tylko o odpowiedź na moje pytania, ale i żeby inni się czegoś dowiedzieli (mam na myśli również nawracające się lemingi, które jak dowiedzą się prawdy mogą być nieźle wk... że tak się dały zrobić w wała...)

  Gorąco pozdrawiam
 • @ninanonimowa 22:18:28
  -TERAZ!!!! ---------------witam ------------ PANIĄ! :-)

  Ale Pani wymyśliła miejsce... Ale proces być musi - w ramach podtrzymania gusła chociażby ;-)

  Kłaniam się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:53:48
  "Pewnie że nie sam zrobił, ktoś mu kazał..."

  Czyżby moce tajemne wewnątrz KC? Co to za moce? A może jakieś zewnętrzne? Proszę o odpowiedź, bom jeszcze był za młody żeby studiować a nawet "liceować"...

  Ukłony
 • @Jasiek 12:33:58
  -------- ::)))))))) również witam -kreski jak by co -są moje :))
 • @ninanonimowa 13:21:32
  "kreski jak by co -są moje :))"

  Ależ oczywiście - gdzież bym śmiał coś przywłaszczyć...

  Proszę jakoś innych poprosić/pogonić do odpowiedzi i udział w dyskusji. Pojawiło się parę ciekawych wątków, a tu "wołanie na puszczy"...

  :-)
 • --------- mam swoją teorię na temet tzw.transformacji
  JESTEM ŚWIADKIEM HISTORII - i tak !!! Pan Wilczek najzwyczajniej w świecie wprowadził zgodnie z WŁASNYM ! poczuciem rzeczywistości swoje reformy -działały do momentu gdy ŻYDOSCY BANKSTERZY zorientowali się ,że !! DEMOLUDY NIE MAJĄ PRZYWÓDCÓW ani PLANU działania -że ludzie SOLIDARNOŚCI wzięli zabawki z piaskownicy i każdy poszedł do swojego domu myśleć jakby tu ustawić się w nowej rzeczywistości -wszak nie wypada już tramwajem jezdzić

  ----płaczący dzisiaj autorytet Pan Kieżun był odmówił POMOCY Polsce -więc zwrócono się do Sorosa iiiiiiiiiiiiiiiiii POszłooooooo

  ---------MY POLACY w tym czasie !! kłóciliśmy się o WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE wszelakie !! o zmiany nazw ulic ! o miejsca do ,których pielgrzymować ma JP2 itd.-- ZASŁONA DYMNA / odwracanie uwagi -jest skuteczną i sprawdzoną metodą OBFICIE korzysta z niej NIErząd

  -NIEWĄTPLIWIE PLAN przejęcia polskiego przemysłu i ziemi miały Niemcy - można zastanawiać się jedynie ! Niemcy czy niemieccy żydzi
 • @ninanonimowa 13:48:03
  "---------MY POLACY w tym czasie !! kłóciliśmy się o WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE"

  Ma Pani bardzo dobra teorię na temat transformacji - pozostaje jedynie wątpliwość skąd się wzięła Solidarność, bo nie chce mi się wierzyć, żeby ruch na 10 mln ludzi zrodził się spontanicznie. A co do wartości to sam pamiętam jak toczyły się boje o... aborcję... jej...!!!

  "Pan Kieżun był odmówił POMOCY Polsce"

  W jednym z wywiadów powiedział, że oferta jaką mu przedstawiono podczas gdy pracował w Afryce dla ONZ brzmiała zbyt niepoważnie - to było coś w stylu "jest dla ciebie jakaś robota" i żadnych konkretów o ile dobrze pamiętam - ciężko tu mówić o skierowanej do niego prośbie o pomoc, bo według jego słów to tak nie wyglądało.

  Dzięki za podzielenie się ----------------- OPINIĄ ;-)))))
 • @Jasiek 14:50:16
  -- dopowiem ! partia ,która robiła za / MAME MADZI / był ANTYPOLSKI
  -----------ZCHN -----walczyli o / WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE / gdy w tym samym czasie KRADZIONO / NISZCZONO bez przeszkód -

  ---nie ważne Polak biedny czy bogaty byle katolik --tym zajmował się Sejm i tym epatowano opinię publiczną -PRZEZ CAŁE LATA 90 -

  -CEL JASNY !! zdobyć kościół to zdobyć DUSZE Polaków - poprzez kościół uwiarygodnić wrogów Polski - i tak się stało
 • @Jasiek 14:50:16
  " (...), bo nie chce mi się wierzyć, żeby ruch na 10 mln ludzi zrodził się spontanicznie. "
  No proszę; młody, a dobrze kombinuje.
  Kilka pytań wprowadzających:
  Jak to się stało, że w 1976 za strajk komuchy walili do górników jak do kaczek, a cztery lata później pozwalali tysiącom swobodnie się zrzeszać?
  Czemu do Solidarności ubecja kierowała setki TW i operacyjnych, skoro podobno to ona stoi za KORem?
  Jak to się stało, że tysiące nieznających się wzajemnie ludzi skrzyknęło sie praktycznie w kilka miesięcy bez komórek, samochodów? W czasach, gdy ludzie bali się opowiedzieć polityczny kawał sąsiadowi?
  Jak to się stało, że w ubeckich przesłuchaniach od Zakopanego po Hel i od Gubina po Terespol jedne zeznania pojawiają się regularnie: że wojsko już nie będzie strzelać do cywili?

  Podpowiedź:
  W 1978 r. "opiekę" nad ledwo żywym Breżniewem objął Piotr Iwaszutin. Zaraz też ruskie wojsko urządziło sobie poligon w Afganistanie. Jaruzelski był zamieszany w przejęcie władzy przez Gierka w 1970 i sposób, w jaki się ono odbyło - bardzo mu się spodobał. Zresztą: był tępym trepem, a taki nic nowego nie wymyśli.

  Na koniec: która służba nigdy nie była lustrowana, weryfikowani operacyjni i współpracownicy, a nawet szalenie rzadko się o niej wspominało? Od której nawet Kaczor odskoczył jak oparzony?

  pozdrawiam
 • @ratus 20:08:06
  Dzięki za odpowiedź - czyżby chodziło o tę służbę rozwiązaną przez AM i której "nie ma"?...
 • @Jasiek 20:39:30
  Bingo.
  Wałęsa był agentem, wszyscy to już wiedzą. Jednocześnie ubecja ładowała w jego otoczenie TW jednego za drugim. Bez sensu, prawda? Jeden agent ma łazić za drugim agentem? Ma to jednak sens, jeśli agenci służą różnym służbom.
  pozdrawiam
 • @Jasiek 12:30:50
  Ja ciebie wykładów z historii najnowszej robił nie będę. Piszę o tym co wyczytałem z różnych źródeł przez wiele lat, podpowiadam jak było naprawdę wbrew pewnym propagandowym tezom, i czytelnik musi się tym zadowolić (zresztą, nie ma obowiązku czytania).
  Co do reform gospodarczych lat 80tych, oczywiście że to szło wyraźnie ku rynkowi. Trzy źródła poniżej, niestety trzeba trochę czasu poświęcić i mieć nieco wiedzy fachowej.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/I_etap_reformy_gospodarczej

  http://pl.wikipedia.org/wiki/II_etap_reformy_gospodarczej

  http://www.tiger.edu.pl/kolodko/ksiazki/GWK-kryzys_dostosowanie_rozwoj.pdf

  Tak więc w momencie przyjścia rządu Rakowskiego mieliśmy już przynajmniej 1/3 rynku i było jasne że został już osiągnięty poziom masy krytycznej. Natomiast rząd Rakowskiego jak najbardziej celowo rozkręcał inflację po to aby Polacy utracili oszczędności (jak też aby utracili dużą część realnej wartości swoich wynagrodzeń), tak aby nie mieli z czym startować w zbliżającej się i już przesądzonej prywatyzacji majątku państwowego. I w ogóle aby im utrudnić start w prywatnej gospodarce rynkowej, bo zazwyczaj taki start wymaga kasy, albo dania haraczu bankierom. I trzeba przyznać Rakowski osiągnął sukces, w niecały rok udało mu się osiągnąć poziom hiperinflacji, co nie jest takie łatwe. Więc mieliśmy rozkwit żałosnego polskiego "kapitalizmu" łóżek polowych, na więcej nie było kapitału. Wilczek był w tym rządzie ministrem przemysłu i medialnym magikiem który swoimi cyrkowymi występami odwracał uwagę od bieżących realiów polskiej gospodarki. Następnie Balcerowicz (już w rządzie Mazowieckiego) tak walczył z tą inflacją, żeby dalej skubać Polaków. Widać że od początku (od rządu Rakowskiego) była to gra do jednej bramki, dobrze przemyślana z jednym celem, który został osiągnięty - walczymy na zmywakach, to jest nasza jedyna narodowa specjalność.
 • @vortex 02:48:35
  Hiperinflacja wzięła sie w dużej mierze stąd, że uwolniono sztywny komunistyczny kurs złotego, a rynek ocenił naszą walutę jako śmieciową. Nie na skutek żadnego spisku, tylko nikt nie chciał zapłacić za złotówkę więcej niż za śmieci.
  Rynek urealnił też wartość pracy Polaków (a raczej chronicznego opieprzania się)
  pozdrawiam
 • @ratus 07:43:12
  Nie znasz tematu, się nie mądrzej. Se tutaj uważnie poczytaj całość.

  http://www.zapis.w.szu.pl/artykuly.php?s=2&id=80

  Zresztą jak na jakimś forum kiedyś wspomniałem, że ta inflacja wtedy była wywołana celowo, to ktoś sobie przypomniał że na jesieni 88 roku w Gazecie Bankowej ukazał się artykuł jakiegoś ekonomisty który wprost proponował aby ogolić Polaków z kasy za pomocą sztucznie wywołanej inflacji. To było dokładnie wtedy gdy powstał rząd Rakowskiego, żadnych przypadków tutaj nie było.
 • @vortex 09:47:16
  --INFLACJĘ rozpoczęły GIGANTYCZNE podwyżki prądu i innych mediów
 • Chwala Wielkiemu Człowiekowi
  Chwała Panu Wilczkowi.

  Jestem dumny, że niecałe dwa tygodnie od wejścia w życie Jego Prawa z kolegami założyliśmy Spółkę z o.o.

  Padliśmy, ale to było piękne.
 • @Almanzor 17:29:23
  Czyli Pana zdaniem żadnego drugiego dna nie było? Wyklucza Pan celowe wywołanie inflacji w celu zubożenia Polaków o czym pisał Vortex?

  "Padliśmy, ale to było piękne."

  Przepraszam, wiem że to zupełnie inna para kaloszy, ale taka wypowiedź kojarzy mi się z "Gloria Victis" ... Jeśli Vortex ma rację (ma podstawy do swoich uwag) to pal licho Pańskie z o.o (z całym szacunkiem dla przejawu przedsiębiorczości i wyrazami współczucia z powodu braku powodzenia) ale tu może chodzić o całe państwo. Co wtedy?
 • @vortex 02:48:35
  Bardzo dziękuję za linki - wiele ciekawych rzeczy - drugi etap reformy pamiętam z autopsji... cholera... ten początek z Wiki z Pana linku trąci mi trochę Koreą Północną... :

  "Nazwa nowego programu ratowania gospodarki socjalistycznej PRL, powstałego po klęsce w realizacji dotychczasowych reform, które od tej pory otrzymały miano I etapu reform."

  Ponadto:

  "walczymy na zmywakach, to jest nasza jedyna narodowa specjalność."

  Właśnie, taka jest wypadkowa tych wszystkich reform, tylko już żem się pogubił które były dobre. Muszę wszystko przemyśleć. Ale jedno jest pewne - biegunka legislacyjna, koncesje, buble prawne itp ustrojstwa to zabójstwo dla każdego państwa.

  Ale jeszcze raz - dziękuję za podzielenie się opinią.
 • @ninanonimowa 12:48:19
  "INFLACJĘ rozpoczęły GIGANTYCZNE podwyżki prądu i innych mediów"

  Zaraz, zaraz - kto i dlaczego to zrobił? Wie Pani? Same z siebie się nie podwyższyły... Sorry za brak kresek ;-))))
 • @ratus 07:43:12
  Tylko bez urazy, bo nie mam najmniejszego zamiaru jej popełnienia - otóż mam wrażenie pewnej niespójności w Pana komentarzach. Dostrzegam to u wielu osób. Na moje wątpliwości co do spontanicznego powstania Solidarności napisał Pan, że:

  "No proszę; młody, a dobrze kombinuje."

  Z młodością bym polemizował, ale proponuję pominąć ten przyziemny wątek i poprosić Pana o przyjrzenie się z pewnym dystansem zdaniom jakie Pan napisał:

  "rynek ocenił naszą walutę jako śmieciową"

  Zadam więc pytanie: co to jest rynek? Czy tam nikt nie kombinuje?

  Drugie zdanie:

  "nikt nie chciał zapłacić za złotówkę więcej niż za śmieci."

  Złotówka, jak złotówka, ale ktoś kiedyś wmawiał, że coś jest warte tyle ile ktoś chce za to zapłacić... mi jakoś się takie podejście nie podoba.
  Złotówka to tylko pieniądz/środek ułatwiający funkcjonowanie gospodarki a efektem jej działania był np przemysł którego na moje wyczucie tzw Zachód chciał się pozbyć, bo mógł stanowić zagrożenie (stocznie, cukrownie i ten cały... ufff moja pamięć... te całe świadectwa udziałowe... jej co to było?)

  Moja wstępna konkluzja może być taka, że bycie podejrzliwym na polu politycznym/rozwiedkowym/bezpieczniackim jest bardzo uzasadnione, ale uważam, że nie wolno zaniedbywać pod tym względem takkże tzw "rynków" a zwłaszcza ich tzw "niewidzialnej ręki" bo nią też może sterować jakiś stary razwiedczyk z jeszcze starszej rozwiedczykowej dynastii powiązanej teraz nawet nie wiadomo z kim...

  Ukłony
 • @ratus 07:43:12
  "rynek ocenił naszą walutę jako śmieciową."

  Przepraszam za powtórne cytowanie, ale właśnie przyszło mi na myśl, że tzw "rynek" wyceniając tanio naszą walutę mógł łatwiej przejąć/wykupic nasz majątek aby go rozkraść albo zniszczyć. A my uwierzyliśmy, że złotówka jest tania... Biorąc pod uwagę, że własna waluta jest częścią suwerenności... to sam Pan widzi co się narobiło.
 • @Jasiek 18:50:43
  --w 1989r byłam już MILIONERKĄ :)) byliśmy 1 z największych prywatnych firm w mieście wojewódzkim

  Zaczynaliśmy od --O--ale z pomocą PAŃSTWA tzn.komuny -kredyt z 3 letnim odroczeniem spłaty i parę jeszcze innych ULG

  --CAŁE ZŁO !! które po 89r spadało na naszą firmę ZAWDZIĘCZAMY w początkowej fazie -- tzw.PRAWICY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  -w pózniejszej fazie KANALII balcerowiczowi

  -----------PADLIŚMY w dniu !! w którym władzę w mieście zdobyły SZARACZKI z prowincji z pod parasola Leszka Millera , a który to !! został oszukany przez WŁASNE GNIDY -gołodupce postanowiły zostać też milionerami :)) ustawiając WSZYSTKIE PRZETARGI przez 15 lat-

  -Miller zdobył władzę BO !!! Polacy WYMIOTOWALI PRAWICĄ !!!! ZCHN i wartościami chrześcijańskimi

  KOŚCIÓŁ kat.- przez cały okres tzw.transformacji odgrywał PRZEWODNIĄ i ZBRODNICZĄ ROLĘ w ZNIEWALANIU i OKRADANIU Narodu polskiego za te ZBRODNIE !! POWINIEN być ---ZDELEGALIZOWANY !!


  -NIE BĘDĘ ! wracała do przeszłości -każde wspomnienie KURESTWA jakiego byłam świadkiem przez te wszystkie lata -ZABIJA MNIE

  Ps. NIKT !! NIKT !! nie rozmawiał o przyszłości Polski / gospodarce !! przez całe lata 90 NAJWAŻNIEJSZE debaty w Selmie były O !!
  aborcja / religia w szkołach / JP2 / itd.itp
 • @ninanonimowa 19:53:04
  Dziękuję.
 • @ninanonimowa 19:53:04
  ----------WSPOMNIENIE 1 z debat sejmowych

  POSEŁ z SLD wchodzi na mównicę i mówi !! --wysoki Sejmie ! -tyś.ludzi zostaje z dnia na dzień bez pracy -RODZINY nie mają co jeść -DRAMAT ,dramat !! codziennie padają ZAKŁADY PRACY i tu ! Poseł wymienia całą ścianę wschodnią od Białegostoku /ZAKŁAD po ZAKŁADZIE ilość ludzi ,która trafiła na bruk / przez Lublin do Jeleniej Góry i Kowar z padającymi zakładami dywanów

  --po nim na mównicę wchodzi Poseł PRAWICY !! i mówi ............

  Wysoki Sejmie ! CAŁA Polska DOMAGA się !! ustanowienia św.3 króli
 • @ratus 08:55:45
  Kolega Doktor Sendecki już mnię opomiarował i doszedł do bardzo ciekawych wniosków antropologicznych. Nic, niestety z chazarią ani górami Synaj nie mają wspólnego...
 • -------- w tym okresie Polacy naprawdę byli wolni
  http://www.youtube.com/watch?v=Aaab4y0YtA0
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:41:30
  "Kolega Doktor Sendecki już mnię opomiarował i doszedł do bardzo ciekawych wniosków antropologicznych."

  A do jakich, do jakich? ;-)

  A co Pan myśli na temat celowego wywołania inflacji? Podwyżki cen prądu i mediów wywołały ją zdaniem Ninanonimowej... ale same z siebie się nie wzięły tylko ktoś je musiał zarządzić...

  Ukłony - trzeciomajowe
 • @Jasiek 13:31:53
  //A do jakich, do jakich? ;-//

  Bardzo ciekawych... Oj bardzo ciekawych :))
  Szczegółów na razie nie podaję bo jestem w trakcie kwerendy genealogicznej :))

  Coś takiego jak inflacja, deflacja, bessa i hossa to nie są (jak chcieliby "wolnorynkowcy") zjawiska spontaniczne i samoistne.
  Próbuje nam się wmawiać, że reguluje to "niewidzialna i święta" ręka "wolnego rynku". Ale to oczywista bzdura.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:39:53
  Pewnie, że bzdura. Inflacją i deflacją rządzi RPP, a hossą i bessą Roman Karkosik.
  pozdrawiam
 • @ratus 13:44:14
  "Inflacją i deflacją rządzi RPP, a hossą i bessą Roman Karkosik."

  A jak się Pańskim zdaniem mają do tego służby których "nie ma"? Mi się wydaje, że jakby któryś z razwiedczyków dostał do przeanalizowania wzory i wykresy z dziedziny ekonomi (coś np o instrumentach pochodnych, opcjach itp) i na tej podstawie miał podjąć jakąś decyzję mógłby doznać trwałego dysonansu poznawczego i tak już by skończył... Ale może się mylę.

  Również trzeciomajowo pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:39:53
  "Bardzo ciekawych... Oj bardzo ciekawych :))"

  Sam chciałbym się zbadać. Po ile to badanie? Jak się nazywa? Ciekawe czego mógłbym się o sobie dowiedzieć... dobrze wiedzieć na czym się stoi.

  Dzięki za opinię.
 • @ratus 13:44:14
  /...a hossą i bessą Roman Karkosik.//
  No i Sołowow. Jak ma czas bo akurat złapał gumę :)))))

  Bez Ciebie ratusku bym na to nie wpadł :))))))))))))
 • @Jasiek 14:07:43
  //Po ile to badanie? Jak się nazywa?//

  A to już z Panem Doktorem Sendeckim...
  Proszę się na Spiritka powołać, będzie rabat :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:15:06
  Widzisz?
  Młodszy kolega też czasami coś podpowie. :-)))))
  pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:52
  Dzięki :-)
 • ------szkoda ,że nie napisał Pan SAM !! notki o P.Wilczku
  ---zna Pan moje zdanie o K.K. i POLAKOKATOLICHACH

  Ps.Pan Sendecki wdg.mnie ma chorobę PSYCHICZNĄ / NEUROLOGICZNĄ być może chorobę PICKA - jeżeli nie -tzn. że OGRYWA nawet i Pana -CYNICZNY KARIEROWICZ lub AGENT

  --WIELE SZKODY Panu ta znajomość przyniesie !!! BARDZO WIELE
 • @ninanonimowa 14:22:38
  A ja myślę, że kolega doktor ma wyrafinowane poczucie humoru i rzadki dar podpuszczania czubków do zwierzania się. I dobrze sie przy tym bawi. Ja zresztą też.
  pozdrawiam
 • @ninanonimowa 14:22:38
  //--WIELE SZKODY Panu ta znajomość przyniesie !!! BARDZO WIELE//

  Obawiam się, ze masz trochę racji...
  Wczoraj bezczelnie obżarł mnie z kanapek i jeszcze o szluga poprosił...:(
 • -----------pożyjemy zobaczymy
  ------ w przełomowym momencie dla jakiejś ważnej sprawy -WASZEJ ZAWODOWEJ -zostanie wyciągnięty dla POWSZECHNEGO SKOMPROMITOWANIA Was -- ta znajomość

  -kończę temat -
 • @Jasiek 18:36:37
  Piękne było to że byliśmy wolni i w negocjacjach równi podmiotom jakimi były duże firmy państwowe.

  A padliśmy z kilku powodów. Robiliśmy oprogramowanie

  1) Nie mielliśmy u siebie Gatesa, który genialnie "udzielał licencji" na programy "jakie są" bez żadnych zobowiązań do gwarancji i poprawiania błędów. Obsługa na wezwanie u klienta dla poprawiania błędów powodowała olbrzymie koszty.

  2) Związaliśmy się z komputerami HP serii 200/300 które nie były "kompatybilne" z PC (ale były znacznie lepsza choć dużo droższe). "Lud" żądał PC. Z tym sobie daliśmy radę.

  3) Poczta Polska Telegraf - Telefon - przekształcona w TPSA - zapłaciła z dwuletnim opóźnieniem za wielki kontrakt, a my podatek musieliśmy zapłacić z olbrzymimi odsetkami liczonymi od momentu wystawienia faktury. Nie mieliśmy sprytu na tyle aby zysk przekształcać na koszty.

  4) Olbrzymia podaż sprzedawanych programów kopiowanych piracko sporo zepsuła rynek.

  Ale w sumie to było piękne :)
  Przeszliśmy na pracę "na rachunek własny" co też (przynajmniej mnie) uderzyło, bo na etatach w firmach rządowych zarabiało się więcej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej