Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
802 posty 114 komentarzy

Jestem Wolnym Polakiem

Mariusz Olchowik - ultraprawicowy, katolicki liberał, były Prezes Zarządu "Instytutu ks. prał. H. Jankowskiego" http://pl.netlog.com/olchowik http://www.radiownet.pl/republikanie/mariusz-olchowik

KUL – Międzynarodowa Konferencja pro-life

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„W trosce o zdrowie i życie człowieka” pod takim hasłem w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia.

 

Dzień Świętości Życia został wprowadzony w 1998 roku przez Episkopat Polski w odpowiedzi na wezwanie Ojca Św. Jana Pawła II, które zawarł w encyklice  „Evangelium Vitae”.

Papież zaapelował do wszystkich krajów do corocznego obchodzenia tego dnia, który ma na celu uwrażliwienie na wartość i świętość życia ludzkiego.

W konferencji wezmą udział m.in. prof. dr hab. Bogdan Chazan czy dr inż. Antoni Zięba, Prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Prof. Urszula Dudziak, kierownik Katedry Psychofizjologii Małżeństw i Rodziny podkreśla, że prelegenci poruszą kwestie życia w wielu wymiarach.

- Bardzo zależy mi na tym, żeby zdrowie człowieka widzieć nie tylko w aspekcie somatycznym, cielesnym, ale także w aspekcie psychologicznym, duchowym, w relacjach społecznych, w relacjach z innymi ludźmi. W związku z tym zaproszeni na tę konferencję goście to teolog, psycholog, lekarz. Myślę, że ogromnie istotne tematy. Pierwszy z tematów podejmie dr inż. Antoni Zięba, starając się odpowiedzieć na pytanie: kto chroni życie dziecka w łonie matki –mówił Profesor.   

Organizatorem konferencji jest Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL wraz z Katedrą Psychofizjologii Małżeństwa i Rodziny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej